Návštěva školní knihovny

Ve středu 26.2. 2021 proběhla návštěva školní knihovny.

Společně se Sovičkami jsme se na místo určení (= do podkroví školy) přesunuli už ve 13:20. Ukázalo se, že to byla dobrá volba, protože dětem chvilku trvalo, než se všechny usadily
a ztišily. Potom se ujala slova knihovnice Petra. Vysvětlila dětem, jak se v knihovně chovat, jak a kde si malé děti knížky mohou vybírat, že je mají vracet na místo hřbetem ven, jak se používá kartička a pod. Představila dětem vybranou literaturu, která je pro ně vhodná. Následovala pohádka O slonovi, který utíkal z každého obrázku. Postupně Petra ukázala všem malým posluchačům obrázky z knížky, ilustroval ji Adolf Born. „Jestlipak, děti, víte, do jakých knížek ještě tento autor kreslil obrázky?“ zeptala se Petra. A děti věděly. Byli to Mach a Šebestová, Žofka, Pipi Dlouhá punčocha, Boříkovy lapálie… Vzpomněla jsem si i na Macourkovy pohádky, které jsem jako dítě milovala. V novém vydání už ale jeho obrázky nejsou,
a to je velká škoda. Nakonec si děti mohly půjčit, či vrátit knížky. Kdo ještě neměl průkazku, tomu byla založena. Nechybělo ani poučení dětí o tom, co se stane, když kartičku ztratí. Ukázalo se, že naše třída již všechno ví a zná, protože chodí pravidelně do knihovny s paní učitelkou Lenkou. Tak ahoj, knihovno! Jaký příběh se asi bude číst příště?

Poprvé píši článek bez fotek. Natolik jsem se ponořila do prohlížení nových titulů, že jsem úplně zapomněla fotit. Slibuji, že se příště polepším.

Anička

 

28.02.2021