Návštěva výtvarného studia

Předvánoční čas byl pro nás velmi akční – v týdnu před Vánočními prázdninami jsme nejprve vyrazili do radotínského kina na fantasy příběh Princezna, zakletá v čase. Film se nám velmi líbil a šlo nás hned několik tříd, takže byla super zábava.

Na druhý den jsme se pro změnu vydali do Řeporyjí, do výtvarného studia Bubec. Ten den nasněžilo a tak jsme cestou řádili ve sněhu. Ve studiu se nás ujala lektorka Šárka, a jakmile jsme se trochu zahřáli, začali jsme fotograficko-výtvarný experiment, jedná se o techniku „kyanotypie.“ Bylo to vlastně fotografování předmětů bez fotoaparátu! Pracovali jsme jen se speciálním roztokem natřeným papírem, a se slunečním světlem. Výsledné obrázky jsme si odnesli domů.

Cestou zpět nám sice před nosem ujel autobus do Radotína a museli jsme se vracet přes Prahu, ale zvládli jsme to bez nějakého drastického zpoždění.

27.01.2023