Nepleteme se, když pleteme náramky přátelství :-)

Během měsíce května jsme se opět, konečně sešli ve škole a v družině tak jako na začátku roku. Většina kamarádů se vídala jen prostřednictvím obrazovek počítačů. Na oslavu přátelství jsme se pustili do vyroby náramků přátelství. Tyto náramky mají svou historii, některé dekorativní uzlíky se vázaly už ve starověké číně zhruba 400let př.n.l. V průběhu staletí se tato rukodělná technika objevila napříč evropou. V moderní historii  za jejich rozšíření vděčíme původním obyvatelům Severní Ameriky. Právě díky indiánům se náramky staly symbolem přátelství, štěstí, bohatství a také vnitřní síly. Říká se, že do vyrobeného náramku bylo vpleteno přání, které se ovšem splnilo pouze tehdy, když náramek z ruky samovolně spadl. Pokud ovšem obdarovaný náramek sundal ze zápěstí ještě před jeho rozpadem, znamenalo to konec přátelství. Existují základní i náročnější techniky pletení s různými motivy, barevnými kombinacemi, s přidáním korálků. My se pustili do základních vzorů- šikmé proužky a véčka. Pro mnohé z nás se vyrobený náramek stal vyjádřením náklonnosti a perfektním dárkem, který má cennou hodnotu a který jsme s největší radostí darovali svým blízkým.

13.06.2021