Netopýři v naší třídě

V pondělí za námi přijela lektorka ze záchranné stanice Nyctalus se dvěma živými netopýry. Nejprve nám pustila prezentaci a velmi poutavě vyprávěla o životě netopýrů i o tom, jak je ve stanici zachraňují. Dokonce jsme si mohli netopýrka pohladit. Byli jsme ujištěni, že určitě blechy nemá :). My jsme se na tuto přednášku připravili a už v pátek jsme si udělali vlastní malý projektík na stejné téma. Děti toto téma hodně zaujalo, takže paní lektorka nemohla uvěřit tomu, kolik znalostí múže mít prvňáček o netopýrech. Už víme, že netopýr je jediný létající savec, že při pohybu využívá echolokaci, že se živí hmyzem a u nás jich žije 25 druhů. V zimě přespávají v jeskyních…….., je toho ještě dost, ale to vám rády řeknou vaše šikovné děti.