Noc (večer) s Andersenem

Po dvouleté pauze se opět mohla v naší škole uskutečnit oblíbená akce Noc s Andersenem. Vzhledem k nejistotě ohledně protipandemických opatření, která panovala v době plánování akce, jsme se pro jistotu letos rozhodli akci zkrátit a uskutečnil se jen Večer s Andersenem. Ale myslím, že kromě přespávání ve třídě nám nic nechybělo.
Vybraní žáci z 2. až 4. tříd se setkali v podvečer ve škole a vše mohlo začít. Po úvodním seznámení – proč se vlastně tato akce koná – nás navštívil sám pan Andersen (ve skvělém převtělení paní učitelky Kutílkové). Nejen, že nám přiblížil svůj život, ale přinesl i sladký pozdrav: skořicové šneky – oblíbenou dánskou pochoutku.
Hned poté jsme přivítali dalšího hosta – naši sousedku, a hlavně autorku krásných knih pro děti, paní Lucii Paulovou. Vyprávěla nám o svých knihách a o tom, jak se kniha rodí.
Následovala pauza na večeři, během které se nám ale ztratil náš maskot – fretka Bruno. Byla vyhlášena akce na jeho záchranu. Děti musely plnit mnoho zapeklitých úkolů, při kterých prokázaly nejen svou chytrost a zručnost (vyřešit hádanky, najít ztracené klíče, poskládat tangram, hodem na cíl nakrmit obludu atd.), ale také odvahu (ochutnat podivně vypadající lahůdky, které nám doporučilo strašidlo z kontejneru). Všichni to zvládli skvěle.
No a největší odvahu museli všichni sebrat na závěr večera – kdy se ve dvojicích vydali temnou školou do knihovny podepsat petici za Brunovo osvobození.
V závěru nás čekaly ještě pohádky – ať už čtené nebo ty na obrazovce – a velká houbičková bitva před rozchodem.
Bruna jsme úspěšně osvobodili a věřím, že si to všichni moc užili.
Děkuji nejen realizačnímu týmu, ale také skvělým pomocníkům ze 6.C, kteří na sebe vzali velký úkol pomáhat se všemi úkoly (a s úklidem k tomu) a zvládli vše na velkou 1 s hvězdičkou.
Těšíme se na další rok,
Petra Mierzwová, Vráťa Kutílková, Martina Václavková, Markéta Nováková a 6.C (i s paní učitelkou Drhovou)
12.04.2022