Novinky z května

Na začátku měsíce jsme se zaměřili na vyrábění přáníček pro maminky, které druhou květnovou neděli oslavily svůj svátek. Přáníčka v podobě srdíček jsme tvořili technikou zvanou enkaustika za pomocí voskovek.

O týden později nás navštívila paní Motani, na kterou jsme se moc těšili. Její pásmo cestování po Africe a safari bylo velmi dobrodružné, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí o životě domorodců i divokých zvířat. Na konci projekce se uskutečnila malá soutěž o ceny. Děti si poté mohly zakoupit neobvyklé suvenýry či knížky.

Dokončili jsme dlouhodobé vyrábění koberečků technikou Tapiko. Byla to práce na několik týdnů. Děti si samy předkreslily obrázek na čtverečkovaný papír a pak mohly začít s vázáním vlny na mřížku za pomocí háčku. Moc se jim povedly!

Začalo nám krásné teplé počasí, které přímo vybízelo k procházce za naší oblíbenou zmrzlinou k nádraží. Někteří neodolali i jiným dobrotám. Už se těšíme na další vycházku!

.

Poslední měsíc nás čeká také pár akcí, o tom ale až příště.

07.06.2022