Olympijský běh

Ve středu 8. září se na naší škole konal T-mobile olympijský běh. Pod záštitou Českého olympijského výboru  se běží vytrvalostní běh, mladší děti běžely 500 m, starší pak vzdálenost jednou delší. Již předchozí ročník byl úspěšný, běželo 400 dětí, letos jsme byli zvědaví, jestli toto číslo padne. Akce byla rekreačního charakteru, na pořadatelství se podíleli žáci 9. tříd a trenéři atletického oddílu DIPOLI. V tomto roce nám přálo počasí, po celý den svítilo sluníčko a na trať se postupně vydávali nejmladší žáci, ti byli také nejvíce nadšení. Všichni prošli registrací, poté se pod vedením trenéra atletiky rozcvičili a dostali na ruku číslo. Všem byl změřen čas, některé výsledky byly velmi hodnotné, zejména u mladších Martina Kadlece, který zaběhl 500 m za 1:31,1, a Lukáše Filipa, který měl na 1 km čas 3:01,4, s tímto časem by se ve své kategorii kvalifikoval i na Mistrovství České republiky v atletice. Každý, kdo odběhl trať, dostal medaili, diplom a energetickou tyčinku, nejlepší v kategoriích pak i drobnou cenu. Po doběhnutí všech jsme netrpělivě čekali na počet účastníků, celkem běželo 449 dětí. Spolupráce s atlety byla opět bezchybná a skvělou práci odvedli i pořadatelé z řad žáků 9.B , 9.C a 9.D. Cílem akce nebylo vychovat rekordmany, ale pobavit se pohybem, zapojit do sportování co nejvíce dětí.

Už se těšíme na další ročník Olympijského běhu a snad nás poběží opět o něco více.

 

Mgr. Luděk Svoboda

 

15.09.2021