Olympijský běh

Ve středu 21. září 2022 se uskutečnil na atletickém stadionu u školy již třetí ročník Olympijského běhu, sponzorovaného firmou T-Mobile. Akci provázela trochu smůla, měla se konat již v červnu, ale neuskutečnila se z důvodu rekonstrukce dráhy. Druhý termín v září se nekonal z důvodu špatného počasí. Třetí pokus byl již úspěšný, po deštivých a studených dnech svítilo sluníčko a všichni si sportování užili. Přestože se nejednalo o výkonnostní akci, podali žáci velmi kvalitní výkony, nejlepší na druhém stupni byla Emily Hanley, která zaběhla 1 000 m za 3:24,5, na prvním stupni byla nejlepší Rozálie Štiková trať 500 m zvládla za 1:38,6. Po předchozích ročnících, kdy jsme zaznamenali 400 a 436 účastníků, se třetího běhu zúčastnilo 504 dětí. Stejně jako předchozích ročníků se vlastního provedení akce ujali trenéři ASK DIPOLI, každý účastník dostal diplom, medaili a drobnou cenu. Akce je dokladem toho, že děti nechtějí trávit svůj volný čas pouze u počítače, účast byla dobrovolná a chuť k sportování především těm mladším nechybí. Další ročník připravujeme na červen příštího roku. Dík za tento ročník patří nejenom trenérů DIPOLI, ale i žákům devátých tříd, kteří pomáhali s celodenní organizací, třídním učitelům a všem závodníkům.

Doufáme, že na jaře padne další hranice v počtu účastníků.

Luděk Svoboda