Organizace začátku školního roku 2020/2021

Vážení rodiče,

prázdniny utekly jako voda a začíná nám nový školní rok.

Do oddělení Tygříků budou v letošním školním roce chodit děti z 3.E a část dětí z 2.E. Třídu 2.E jsme z kapacitních důvodů museli rozdělit.

Časy vyzvedávání dětí ze školní družiny zůstávají stejné jako loňský školní rok: do 13:50 nebo po 15:00 hod.

Organizace:

 • Školní družina je v provozu již od úterý 1. 9., ranní družina od středy 2. 9., která je ve 3. oddělení (Sovičky) od 7:00 do 7:45 hod., děti mohou přicházet nejpozději do 7:30 hod.
 • V úterý 1. 9. půjdeme s dětmi na oběd v 10:45 hodin, ve středu a ve čtvrtek ve 12 hod. V pátek dle rozvrhu dětí. Na obědě býváme zhruba hodinu.
 • Pokud Vaše dítě nepůjde první den (1. 9.), popř. i další dny do družiny, napište mu prosím omluvenku. Pro uvolnění dítěte z družiny máme nově formulář (Žádost o uvolnění dítěte ze ŠD), který je na webu školy pod záložkou Dokumenty a formuláře – formuláře nebo pod záložkou DRUŽINA – provoz ŠD – dokumenty. Můžete napsat i omluvenku vlastní.

   

 • Naše oddělení Tygříků je stejně jako loni v budově „A“ (třída A14). V 15:30  budu předávat děti do 3. oddělení (Sovičky), Vaše děti bude přebírat vychovatelka Dana Picmausová, po snížení počtu dětí se pak všechny děti převádí do koncové družiny do 2. oddělení (Medvídci).

Z hygienických důvodů nebude rodičům umožněno od začátku školního roku vstupovat do budovy školy. Druhý den školy 2.9. rozdá třídní učitelka družinové zápisní lístky, hledejte je tedy u dětí v tašce. Prosím o vyplnění přibližných časů odchodů dítěte a další vyzvedávající osoby. Vaše dítě donese zápisní lístek další den zpět třídní učitelce. Kroužky vyplníte později, až je budete vědět. Pokud už některé kroužky víte, je nutné doplnit časy začátku i konce kroužku a zda se dítě vrací do družiny nebo nevrací. Telefonické žádosti o uvolnění dítěte z družiny není možné vyhovět

 

 • Potřeby dětí do ŠD:

převlečení na hřiště dle vašeho uvážení – uloží si ho do šatních skříněk
sirup (pouze děti, které ho pijí)
papírové kapesníčky (nejlépe vytahovací)

 • Poplatek za ŠD je stejný (450,- Kč za dítě na měsíc), variabilní symbol Vašemu dítěti zůstává z loňského školního roku. V případě, že ho již nemáte, obraťte se na hospodářku školy p. Lucii Hájkovou. Nově se platí pololetně nebo celoročně – informaci o platbě najdete na webu školy a ve vnitřním řádu ŠD.

  Těším se na příjemné chvíle s Vašimi dětmi a na spolupráci s Vámi.

  Drahomíra Kocourková

vedoucí vychovatelka

 

22.09.2020