Pečení palačinek

V úterý 29. března jsme na francouzštině pekli palačinky. Bylo to super, protože jsme se naučili spoustu nových slovíček, které se k palačinkám vztahují. Palačinky se nám povedly a byly moc dobré. Příprava palačinek je typická francouzská tradice, která se koná na Hromnice. Svým tvarem mají symbolizovat slunce, aby je spolu s jarem přivolaly.

Lili Gubaniová

 

Zpočátku byl problém najít vhodný termín pro den palačinek, a tak jsme nedříve zjistili, odkud palačinky pochází a jaké ingredience a tradice se používají či praktikuji při výrobě této známé francouzské delikatesy. Když po několika odloženích došlo na přípravu palačinek, byli všichni v dobré náladě, ale bylo cítit mírné napětí. Těsto se všem povedlo. Následovalo pečení, to už byl větší oříšek. Palačinky se smaží ve Francii na přivítání jara a slunce, ale naše palačinky barvou a tvarem spíše připomínaly mušle. Byly ovšem delikátní a všichni jsme si to užili. Vychutnali jsme si je jako praví Francouzi……

Kristýna Štěpánková

Palačinky jsou tradiční francouzské jídlo, které se smaží na Hromnice. Jejich kulatý žlutý tvar má připomínat slunce. V úterý jsme se všichni sešli na pátou hodinu a každý měl za úkol přinést nějakou ingredienci, třeba – marmeládu nebo vajíčka. Já jsem do školy musela přinést litr mléka. Ze začátku nám moc nešlo pečení, ale poté se situace zlepšila. Naše palačinky byly originální a vypadaly jako opravdové slunce.

Elena Nováčková

 

 

01.04.2022