Pěší výlet 4. C a 5. C na Babku

Na poslední pátek letošního školního roku jsme si naplánovali výlet na nejvyšší bod okolí Černošic – vrchol Babka 364m n. m. Řekli jsme si, že půjdeme za každého počasí a tak nás ranní déšť neodradil. Jen ty buřty jsme místo na Višňovce raději opekli na školní zahradě. Díky suchému dřevu oheň hořel i v dešti a opečené buřty, chléb, jablka, banány i marshmallow chutnaly výborně.

Když jsme trochu oschli, vyrazili jsme. Od školy stále do kopce až na hřeben a po hřebeni jsme došli na Babku, nejvyšší vrchol Černošic. Šli jsme krásným lesem se spoustou chráněných rostlin i živočichů a s nádhernými vyhlídkami do kraje. Na Babce jsme se posadili na pařezy a posvačili. Úzkou Kozí stezkou jsme v řadě jeden za druhým opatrně sešli z kopce dolů zpět do Černošic a vrátili se do školy. Počasí nám nakonec přálo, nepršelo ani nebylo vedro a výlet se nám moc líbil.

 

27.06.2021