Piráti aneb boj o ostrovy

Pozor! Na vědomost se dává, že od června probíhá v Medvídcích poslední soutěž v letošním školním roce. A bude to boj, krutý a nelítostný. Cílem bude obsadit co nejvíc ostrovů a získat co nejvíc pokladů. Kolik asi bude soutěžit lodí a který pirát bude nejúspěšnější?

Pravidla hry:

  • losování barvy posádky
  • rozvržení vzdálenosti prvního a posledního ostrova (10 ostrovů) a startovní čáry, odkud se bude házet.
  • každý hráč má 5 hodů a 7 žetonů
  • hází vždy jen jeden hráč, po ukončení svého tahu pokračuje další hráč v pořadí
  • po ukončení kola si všichni hráči posbírají své žetony z volného moře a pokračuje další kolo
  • ostrov je obsazen, pokud na něm jsou 3 žetony stejné barvy = podaří-li se to někomu, ten si bere ostrov k sobě a své žetony opět používá v dalších hodech. Na spodní straně ostrova otevře kapsičku, na kartičce je, kolik pokladů získal. Vše se zapíše do tabulky
  • na jeden ostrov může útočit vícero posádek
  • hráč může odstřelit žeton protivníka z ostrova
  • odrazí-li se žeton od ostrova, neplatí obsazení
  • zůstane-li žeton na ostrově částečně (alespoň z poloviny), obsazení platí

Trénovat doma povoleno: stačí vám k tomu arch papíru A4, vzdálenost cca 1m a třeba knoflíky.

Tak medvědí piráti, hrrr na ně!

Anička

28.05.2023