Podzimní opékání buřtů

Začínající podzim přímo vyzývá k pobytu venku na slunci mezi již barveným listím, a tak jsme se vypravili do tábořiště nad Vonoklasy, abychom si udělali táborák, opekli špekáčky a užili společně trochu legrace 🙂

Šli jsme samozřejmě pěšky a naší první zastávkou byl památný dub na Vráži, k němuž se váže pověst o Karlu IV., jenž tudy projížděl cestou na Karlštejn. Žáci se pohodlně usadili a pověst si ve skupinkách přečetli, aby mohli přemýšlet o tom, jakou pověst by sami vymysleli o věci nebo místě, které cestou potkají.

Poté jsme pokračovali dál, slunce nás hřálo a my se těšili, až rozděláme oheň a opečeme na něm všechno to, co neseme v batůžcích.

U ohniště jsme si rozdělili úkoly – naše třída dostala za úkol rozdělat oheň. Chlapci to vzali opravdu zodpovědně a pod vedením Jendy se dílo brzy podařilo.

Všude bylo veselo a živo, ale zvládli jsme být dostatečně opatrní, tak jediné, co upadlo do ohně, byl nějaký ten špekáček nebo „máršmeloun“. Všichni jsme se pořádně najedli, a když nám trochu slehlo, hráli jsme fotbal, povídali si a užívali pobytu v přírodě.

Poté už nás čekala jen cesta zpět poli a lesy mezi Vonoklasy a Černošicemi.

Akce se velmi vydařila, hlavám jsme dali zabrat přemýšlením o pověsti o památném dubu, nohám zase několika kilometrovou cestou, bříškům jsme udělali radost opečenými pochutinami a sobě samým příjemným pobytem v přírodě společně s kamarády.

19.11.2023