Pokyny k zájezdu žáků 9. tříd do Krakova, Osvětimi a Wieliczky

Žáci 9. tříd pojedou začátkem května na poznávací zájezd do Polska, kde navštíví bývalé hlavní město Krakov, solné doly ve Wieliczce a bývalý koncentrační tábor Osvětim.
Odjezd bude ve čtvrtek 2. května v 6 hodin od školy, vzhledem k státnímu svátku v Polsku musíme změnit program a v tento den si prohlédnout Krakov. Navštívíme místa spojená s židovskými památkami , centrum, kde plánujeme prohlídku muzea se slavnou Madonou s hranostajem od Leonarda da Vinci a kostel Nanebevzetí Panny Marie s oltářem od Veita Stosse či Sukiennici na rynku. Ubytováni jsme v hotelu v centru , pokoje jsou po třech.
V pátek 3. května jsme objednaní na prohlídku reprezentačních prostor na bývalém královském hradě Wawelu, v poledne se přemístíme k solným dolům do Wieliczky. Zde jsou v místě bývalých solných dolů vytesány sály s výzdobou , např. v podobě katedrály. Po prohlídce se přesuneme do areálu bývalého koncentračního tábora Osvětim, kde bylo během II. světové války zavražděno přes jeden milion osob, převážně Židů. Návrat do Černošic předpokládáme v noci mezi 24.00 a 02.00.
Cena zájezdu je 2 290 Kč, část žáků již uhradila buď zálohu, nebo celou částku. Peníze zasílejte na konto školy , účet 390766369/0800, VS 0205. Pokud jste zaplatili na účet CK, o platbě víme a není třeba podnikat nic dalšího. Doplatek zaplaťte do 10. dubna. Případná neúčast bude řešena podle pravidel CK Cha-cha uvedených na přihlášce.

Luděk Svoboda

Fotografie jsou ze zájezdu do Krakova v roce 2017.

02.04.2019