Pověsti pražské Kampy

V pátek 20. října jsme i přes pošmourné a mlhavé počasí vyrazili na výlet do Prahy, konkrétně na pražskou Kampu, kde nás čekala paní průvodkyně, která nás provedla pověstmi pražské Kampy. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací i pověstí. Už víme, proč se Čertovce říká právě Čertovka, co jsou to domovní znamení, co znamenala a kde na domech je můžeme vidět, ukázali jsme si několik mlýnů, které stojí právě v okolí Kampy, viděli jsme i sochu bájného Bruncvíka, o kterém jsme se právě nedávno učili a v neposlední řadě jsme viděli i značky na domech, které zasáhla povodeň, a s tím související protipovodňové zábrany. Malou zastávku jsme udělali i u Werichovy vily a připomněli si tak pohádku Byl jednou jeden král.  Na chvíli jsme se zastavili i u Lennonovy zdi, kde jsme si všichni společně zazpívali. A ačkoli nám počasí příliš nepřálo, výlet jsme si všichni užili a získali další znalosti v oblasti českých, potažmo pražských pověstí.

 

        

22.10.2017