Poznej povolání

Vážení rodiče,

 

dovolujeme si oznámit Vám, že naše škola se stala oficiální partnerskou školou v projektu Poznej povolání.

 

Jde o odpolední online webinář určený pro žáky středních škol, gymnázií a 7. – 9. tříd základních škol (včetně letošních posledních ročníků, tj. v příštím školním roce již absolventů). V příštím školním roce 2023/24 bude probíhat vůbec poprvé – primárně je určen pro žáky škol v Praze a Středočeském kraji.

 

Podrobnosti o projektu včetně detailního harmonogramu naleznete na webových stránkách www.poznejpovolani.cz.

 

Cílem webináře je pomoci žákům ve výběru budoucího oboru, střední či vysoké školy a praktické specializace, otevřít nové obzory, motivovat k dalšímu studiu a přípravě na povolání a usnadnit budoucí vstup na pracovní trh.

 

Webinář se skládá z jednotlivých online prezentací/setkání, během kterých budou mít žáci možnost každý týden poznat nového zaměstnavatele či zaměstnance z Prahy a širšího okolí napříč různými obory a odvětvími, obsah jejich pracovní činnosti, osobní příběhy a doporučení atd. Do projektu se zapojila i řada osobností např. z oblasti lékařství, vědy či podnikání, mezi prezentujícími je možné nalézt TOP zaměstnavatele v regionu, státní instituce i osoby samostatně výdělečně činné.

 

K webináři je možné se připojovat z jakéhokoliv zařízení s přístupem k internetu přes aplikaci Zoom, kterou je možné instalovat do osobního počítače, notebooku, telefonu či tabletu.

 

Žáci naší školy se mohou registrovat již nyní se zvýhodněným registračním poplatkem 250 Kč / školní rok (pondělní/středeční webinář).

 

Zároveň mají právo přednostní registrace oproti žákům nepartnerských škol, pro které bude registrace otevřena až 5. 6.

 

Registrace do webináře je možná na stránce www.poznejpovolani.cz – pro zvýhodněný registrační poplatek je třeba v příslušné kolonce registračního formuláře vybrat název naší školy.

 

Kapacita webináře je omezená, v případě zájmu tedy doporučujeme přihlásit se co nejdříve.

 

Doufáme, že žákům bude webinář k užitku a pomůže jim zorientovat se v dnešním dynamicky měnícím se profesním světě a učinit co nejlepší rozhodnutí o své budoucnosti.

 

Vedení ZŠ Černošice

 

 

31.05.2023