Předprázdninová centra aktivit

Tematicky před jarními prázdninami, kdy se většina z nás chystala na hory užívat si lyžování, snowboard a nebo běžkování v přírodě, jsme měli centra aktivit na téma, které si vybraly děti a to Zimní sporty. Dozvěděli jsme se mnoho nového v centru Čtení, kde jsme pracovali s krásnou knihou Česká zima, vytvářeli jsme plakáty k jednotlivým sportům, které společně s velkoplošnou zimní krajinou plnou lyžařů, snowboardistů, krasobruslařů a hokejistů zdobí chodbu. V centru psaní jsme vytvářeli Lapbook – učební pomůcku na vzory podstatných jmen a pády. Bylo to sice velmi pracné, ale děti vše hravě zvládly. Spoustu kreativní zábavy probíhalo v Objevech, kde jsem se věnovali 3D geometrii a vytvářeli z bonbónů a párátek neuvěřitelné stavby. Schválně, jestli na fotografiích poznáte Karlštějn, Staroměstskou radnici nebo Cheopsovu pyramidu. 🙂 Děkuji Matymu a jeho mamince za nápad. V matematice jsme měli také geometrii. Děti používaly dřívka a vytvářely tak podle zadání 2D geometrické tvary, parketovaly, používaly geodesky a samozřejmě také oblíbené krychličky. Stavěli jsme krychlové stavby dle zápisů a některé nám dali i dost zabrat. Jak se nám práce dařila, můžete vidět v galerii. Téma na příští centra je vskutku zajímavé – děti si pro tentokrát zvolily „Smrtelné nemoci.“

20.02.2023