Příprava Velikonoc ve 3.D

Týden před Velikonocemi jsme si s našimi astronauty zkusili namalovat kraslice voskem. Děkuji mamince Ellinky za pomoc.

Také jsme si zkusili, za jak dlouho vyroste řeřicha. Ve třídě nám také klíčí hrášek. Povídali jsme si o zvycích tohoto svátku a o symbolice barev jednotlivých dní. Děti ode mne dostaly recept na jidáše a také jsem jim do školy nějaké k snídani napekla. 🙂

V úterý jsme se vydali na výpravu do lesa na Vráži. Povídali jsme si, jak touto cestou také putoval Karel IV. na svůj hrad Karlštejn.

V rámci prvouky jsme si povídali, co je to ekosystém. V lese jsme si zkusili jeden takový ekosystém vyrobit.

Les nám poskytl vše, co jsme potřebovali. Drobné kamínky, hlínu a v ní žížaly, kůru, drobné rostlinky a také čerstvý vzduch. Někdo sice ekosystém domů nedonesl, protože se mu bohužel cestou podařilo sklenici rozbít, ale co si každý odnesl „zážitek“:-) . Děkuji tatínkovi Cliffa za milý doprovod.

Cestou domů jsme se posilnili nějakými malými dobrůtkami, které sice nebyly moc zdravé, ale určitě nám dodaly sílu a radost. 🙂

Přeji všem krásné Velikonoce

Lucie Havlíčková

05.04.2023