Procházka přírodou

Podzim je velmi krásné a barevné roční období, tak jsme si naplánovali procházku lesem. Ráno bylo trošku chladno, vlak přijel asi o 20 minut později, ale nic z toho nás neodradilo. Po jedné stanici vlakem jsme statečně vyrazili na rozhlednu Korunka v nedalekých Černolicích. A nešli jsme sami, společnost nám dělala třída 6. C.

Po celou dobu žáci ve skupinkách zaznamenávali průběh cesty do slepých map a tím se učili orientaci v terénu. Šlo jim to skutečně skvěle 🙂

Po výšlapu jsme si zaslouženě u rozhledny odpočinuli, posilnili se domácími svačinkami a mnozí stateční ještě vyšlapali schody na vrchol rozhledny, ze které je nádherný výhled do okolí.

V lese se nachází mnoho přírodního materiálu a tak nás napadlo vyrobit z něj nějaká zvířátka. Za krátký čas z lesa vykukoval například pejsek, veverka, šnek, prasátko, myška a mnoho dalších.   Několik ukázek přikládám.

Cesta zpátky uběhla rychle, asi i proto, že je celá z kopce 🙂 Žáci si ještě stihli zaskotačit na místním hřišti a pak už hurá zpět do školy.

26.10.2023