Projekt Pěšky do školy – jsme pátí!

Naše škola se zúčastnila projektu Pěšky do školy, který proběhl v rámci Evropského týdne mobility ve dnech 18.–22. 9. na celém území Česka. Cílem projektu bylo zvýšit počet dětí, které se pravidelně dopravují do školy pěšky (případně na kole, koloběžce, či MHD), snížit tak dopravní zátěž před školami a nabídnout dětem zdravější a bezpečnější prostředí. Z naší školy se projektu zúčastnilo 26 tříd.

Každé ráno všichni žáci naší třídy zapisovali na papír, jak se do školy dostali. Drtivá většina naší třídy se celý týden do školy dostávala jinak než autem. Ve středu jsme šli do školy dokonce společně – téměř všichni jsme se sešli před supermarketem Albert a velmi svižnou chůzí šli zvesela do školy trasu delší než 1,5 km.

Nakonec se naše třída v rámci školy umístila na skvělém 5. místě. A naše škola v rámci celé republiky na fantastickém 8. místě z celkem 439 škol.

05.11.2023