Sázení ovocného sadu v ulici K Dubu

Za nezvykle teplé listopadové neděle, čísly datované 15.11.2020, se v Černošicích konalo společné sázení ovocného sadu na pozemku vedle panelové ulice K Dubu.

V rámci mých snah vést žáky k ekologickému smýšlení jsme se také tentokrát nenechali odradit novým nouzovým stavem při iprotikoronovém boji a přiložili jsme naše ruce k jinému dílu. Samosebou za přísného dodržování všech hygienických předpisů a nutných třímetrových odstupů jsme se dobrodili rozbahněnou polní cestou ve skafandrech, rukavicích, respirátorech a sibiřských válenkách k místu činu, kde se podařilo šesti žákům sedmých tříd zasadit mnohé krásné jabloně. (Tři, všeptává mi korektor…) (Já na to: ale mnohé je také správně, a stylisticky mnohem půvabnější…)

V každém případě jsme rádi, že nám město umožnilo vysázet nakonec spíše alej než ovocný sad, uprostřed pole Na Koutech. Ta alej ovšem zatím nikam nevede. Zatím! Ale nadýchali jsme se čerstvého vzduchu. Což je plusbod v covidovém boji…

MgA. Jan Sacher

 

 

18.11.2020