Školní basketbalová liga – Junior NBA

Česká basketbalová federace pořádá již čtvrtým rokem soutěž žáků 3. a 4. tříd pod názvem Junior NBA. Přihlášené školy dostanou název některého slavného klubu, dostanou dresy s jeho logem a hrají s dalšími školami o celkového vítěze. V tomto roce se přihlásila i ZŠ Černošice, využili jsme toho, že řada dětí hraje basketbal v klubu BK Radotín a pro tuto věkovou kategorii je jen málo soutěží, kde si mohou porovnat svoji výkonnost s ostatními školami. Naši soupeři jsou PORG Praha, ZŠ Kuncova Stodůlky, ZŠ Plamínkové Pankrác, ZŠ Příbram – Březové Hory a ZŠ Dukelská Benešov. V dubnu a květnu proběhnou dva turnaje, jeden pravděpodobně v Černošicích a druhý v Benešově. V současné době dáváme dohromady výběr hráčů, jedná se o soutěž smíšených týmů, zájem dětí reprezentovat školu je veliký. Předpokládáme, že soupeři budou zkušenější, většinou se jedná o přípravky známých klubů, např. BA Sparta, USK Praha nebo BC Benešov. Pokud bude potvrzeno pořadatelství ZŠ Černošice, chceme se na tuto událost řádně připravit a doufáme, že to bude propagace nejenom naší školy, ale i basketbalu.

 

02.04.2019