Školou chodil Mikuláš

V Mokropsech se mikulášské obchůzky tradičně chopili žáci devátých tříd. Vytvořili tři mikulášské skupiny a vyrazili prozkoumat, jestli děti na prvním stupni zlobily, nebo si zaslouží odměnu. Děti se na tuto akci každoročně moc těší – jak ty malé, tak ty velké.

„Já jsem byl Mikulášem. Nečekal jsem, že děti to budou takhle moc prožívat. Moje delegace čertů byla natolik strašidelná, že ani zpívat dětem často nešlo. Být Mikulášem jsem si moc užil.“

 

„Náš zážitek, při kterém jsme dělali dětem Mikuláše a jeho družstvo, se mi moc líbil. Když jsme přišli do školy, všichni byli plní očekávání a napětí se dalo krájet. Prvňáčci a druháčci se ještě celkem báli, ale vyšší ročníky si to přímo užívaly. Nejlepší byla naše návštěva 3.D, kam jsme se dokonce i vraceli, abychom uloupili nějaké to zlobivé dítko.“

 

žáci a žákyně 9.B

 

18.12.2022