Slavnosti Morany 2019

Třída 5.B se zúčastnila letošní soutěže o nejlepší Moranu, která se konala na začátku dubna ve Sportparku Berounka.

Celou akci nám přiblíží děti samy:

Dne 6. 4. 2019 se ve Sportparku Berounka konaly Slavnosti Morany. Zúčastnila se naše škola i děti z okolních škol. Všichni tak společně přivítali jaro. Děkujeme za krásné Morany! Pokud jste neměli čas Morany vyrobit, jsme rádi, že jste se alespoň přišli podívat a pomohli nám hlasovat v soutěži o nejhezčí Moranu. Morany se všechny moc povedly. Doufáme, že tato slavnost bude i v příštím roce pokračovat.

Nicole Arnold

 

 

5.B se do vytváření Morany moc nechtělo. Ale paní učitelka Látalová nás nakonec přesvědčila… teda… alespoň některé. Tak se 5.B pustila do práce. Nakonec byla Morana velká a hezká (bohužel). Ale pan učitel Jeřicha nebyl úplně nadšený, když zjistil, že má z Vráže až do Černošic nést Moranu větší, než je on sám. Nakonec to proběhlo hladce. Sice naše Morana nevyhrála, ale zvládli jsme to.

Michaela Buzeková

 

 

V sobotu 6.4. se v Černošicích konaly Slavnosti Morany. Ve 12.30 jsme s mými spolužáky a naším třídním učitelem přinesli Moranu do soutěže. Přidali jsme ji k dalším Moranám, kterých tam bylo ještě jedenáct, ale myslím si, že naše byla stejně nejhezčí! Potom jsme šli objevovat, co všechno ještě na té slavnosti je. Byly tam dílničky, kde si děti samy mohly vyrobit různé šperky a malou Mařenku z přírodních materiálů. Dokonce i já se sestrou jsme si jednu vyrobily. Byly tam také stánky s občerstvením, různé hry pro děti, lukostřelba a středověký kolotoč. Mezitím na pódiu probíhal program – třeba tancování a zpívání. Vystoupil např. Klíček, Třebasbor, Tango Jazz Band a potom úžasný Jiří Stivín. Nakonec zazpíval dětský sbor Mifun a poté proběhlo vyhlášení vítězů a losování výher. Potom jsme si každý vzali svoji Moranu a šli jsme k řece, kde se zapálily a hodily do řeky. Bylo to moc krásné odpoledne!

Thalia Teke

 

11.04.2019