Slovo nuda pro Medvídky neexistuje

Květen byl v Medvídcích rájem všelijakého vyrábění. Opět jsme se zašmodrchali do vlny a přízí všeho druhu. Medvíďata si umotala bambulky, panenky, zvířátka, pavučinky i maxipavučiny. Holky z druhé třídy drhaly náramky.

Ani papír není nuda, když se z něho podaří udělat něco 3D. A tak kromě obrázků a zvířátek s hýbací tlamou máme i hady, kteří vypadají jako opravdoví. To ještě není nic proti tomu, co jsme začali vytvářet na sklonku měsíce: vlastní krabičkový Minecraft svět. Medvíďata se celkem rychle naučila lepit si sama krabičkové spoje. Používáme na to tekuté lepidlo ve víčku od pet lahve, na nanášení lepidla máme kousek špejle. A že nám to už jde pěkně od ruky, poznáte podle obrázků v galerii.

Kluci se těší na další modely: zvířátka, kostlivce a další stavební materiál. Určitě budeme pokračovat i v červnu.

Kdo zrovna nevyrábí, ten si hraje. Oblíbené jsou hlavně stavebnice. Nejčastěji Medvídci vytvářeli různé zbraně z dílů clicks, hráli si s vláčkodráhou a stavěli obří věže z dřevěných hranolků.

Úderem druhé hodiny odpolední vyrážíme ven, pěkně se provětrat na čerstvém vzduchu. Když nemůžeme na procházku do okolí školy, trávíme čas na hřišti. Holky si ve stínu pod keříky postavily domeček s kuchyňkou, kde si hrály na malé hospodyňky. Kluci hráli na babu, kopali si s míčem, hráli soft tenis a všichni jsme chodili na kbelíkových chůdách.

Konečně teplo, pohoda, jsme všichni ve škole, hurá. Ale ty roušky? Už abychom je mohli sundat!

Za všechny Medvídky

Anička

04.06.2021