Sněhuláci pro Afriku

Naše škola se rozhodla zapojit do 9. ročníku projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Akci organizuje nezisková organizace Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost, ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava-Hrabůvka,p.o.

Cílem této akce v celorepublikovém rozsahu, která proběhne v závislosti na sněhových podmínkách, je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá v tom, že se bude vybírat dobrovolné startovné za sněhuláky.

Seznam zapojených škol a bližší informace můžete nalézt na stránkách www.snehulaciproafriku.cz  Společnost Kola pro Afriku, o níž si bližší informace můžete přečíst na www.kolaproafriku.cz , shromažďuje v naší republice starší a nepotřebná kola od různých dárců. Tato kola  jsou opravována a měla by se dostat dětem do Afriky, pro něž je to mnohdy jediný způsob, jak se dostat do školy. Projekt Sněhuláci pro Afriku by měl pomoci vydělat peníze na přepravu dalších kol do Afr

iky (cca 8000 kol už tam tato společnost přepravila).

Příspěvek investovaný do sněhuláka, při jehož stavbě se vaše děti pobaví, utuží se v nich sociální cítění a snad i pocítí, že se zapojily do něčeho prospěšného, pomůže dobré věci. Navíc stavba sněhuláků proběhne i formou soutěže o nejoriginálnějšího sněhuláka.

Příspěvek je samozřejmě dobrovolný. Pokud byste chtěli přispět jakoukoliv částkou, zasílejte na školní účet  390 766 369/0800, variabilní symbol  8888, do poznámky napište SNĚHULÁCI.

Naše třída 2.E  již tento týden postavila prvního sněhuláka. Zvládli jsme to dříve, než nám roztál sníh. Další sněhuláky plánujeme vyrobit i z jiných materiálů. Celá akce bude probíhat minimálně do konce února.

Poslední týden v lednu se nám poštěstilo a trochu sněhu znovu napadlo. Využili jsme zasněženého odpoledne a vrhli jsme se na stavbu dalšího sněhuláka. Myslím, že se nám velice povedl! 🙂

Během února nám počasí přálo a nasněžilo tolik sněhu, že jsme nejdříve chodili bobovat na kopec před školou. Když sníh začal pomalu odtávat, postavili jsme ještě pár sněhuláků 🙂

Nakonec jsme si ještě vyrobili papírové sněhuláky ve třídě 🙂

Aktualizované fotografie naleznete na začátku galerie.

 

 

21.01.2021