Soutěž o nejkrásnější Moranu

V sobotu 6. dubna se děti z oddělení Tygříků zúčastnily akce Slavnosti Morany, kterou jako každý rok pořádá firma Dobnet. Letos se již 6. ročník konal u nás v Černošicích v parku Berounka.

Na soutěž jsme se pečlivě připravovali celý měsíc. Děti pod mým vedením postupně dávaly Moranu dohromady. Hlavní materiál byl papír. Nejdůležitější prvek na Moraně byl klobouk, který symbolizoval naše město Černošice. Neustále nás bavilo vymýšlet nové detaily, které hrály na Moraně velkou roli.

Do soutěže se přihlásilo celkem 13 Moran. Po celé odpoledne probíhal bohatý kulturní program pro diváky, dílničky pro děti, mohli jsme se občerstvit ve stáncích, kde výběr byl opravdu pestrý. Zazpívaly děti z různých dětských spolků, vystoupil také jazzový hudebník Jiří Stivín a mnoho dalších účinkujících.

Slunečné odpoledne bylo zakončeno vyhlášením, na které jsme všichni netrpělivě čekali. K naší velké radosti jsme vyhráli úžasné 2. místo, ale také cenu o nejkrásnější Moranu, kterou vybírali diváci. Návštěvníků na akci bylo mnoho, proto můžeme být právem hrdí, že jsme opět uspěli. Konkurence byla obrovská, proto je naše radost nezměrná.

Ceny byly úžasné. Vyhráli jsme nejenom krásné sošky z dílny Radoslavy Vrabcové, ale také ovocný dort, květinový koš a další věcné ceny.

Za pomoci dětí a jejich rodičů jsme zvládli odnést Moranu k řece, kde se za asistence hasičů zapálila a vhodila do řeky. Tím jsme se rozloučili se zimním obdobím a s radostí vítáme jaro.

Děkujeme všem dětem, které se na výrobě Morany podílely, všem rodičům, příbuzným, kamarádům, ale také celému vedení naší školy za podporu, za hlasy, kterými přispěli k našemu vítězství. Strávili jsme společně příjemný den, který si nejvíce vychutnaly naše děti díky skvělému úspěchu.

 

Drahomíra Kocourková

10.04.2019