STARÉ POVĚSTI ČESKÉ aneb POHÁDKY POD ŘÍPEM 


STARÉ POVĚSTI ČESKÉ
aneb POHÁDKY POD ŘÍPEM

Jde o poutavé představení. Na jevišti se odvíjejí příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ale i drama Ctirada a Šárky. Zaznívají  písničky Zdeňka Bartáka, které vtipně dokreslují situaci jednotlivých scének. Některé písničky děti zpívaly spolu s herci. Malí diváci se pobavili vtipným řešením loutek Jaroslava Doležala, ale také se zúčastnili děje na jevišti a zahráli si některé z historických postav, například Bivoje, Kazi nebo Tetu. Dále se děti seznámily s kněžnou Libuší, Vlastou a Šárkou a dokonce i s urostlým Ctiradem.  Přestože název zní „Pověsti české“, jsou to vlastně pohádky z naší minulosti. Dětem je zprostředkovaly veselé postavy Jiráska a Jiráskové.

Divadelní představení se nám moc líbilo.

Žáci 3.B a tř. učitelka

 

28.02.2023