Tvoření na procházce

Až půjdete zase někdy na procházku, můžete si také zkusit vytvořit mandalu z přírodnin. Mandala je kruhový obrazec, který přináší relaxaci, klid a uvolnění, pro někoho i radost z tvoření. Na nápad mě přivedla kolegyně Míša z Komendy, která dělá s dětmi mandaly z věcí, které můžete najít doma. V přírodě vytváříme tyto obrazce z kamenů, jehličí, šišek, kaštanů, žaludů, barevného listí, plodů třeba hlohu nebo šípku apod. stačí nám vše, co najdeme na zemi. Hotové obrazce si vyfotíme a necháme k potěše oka někomu dalšímu.

Inspiraci k tvoření naleznete v galerii.

Prvních pět mandal jsem vytvořila s dětmi pracovníků IZS v lesíku u školy, další obrazce jsou stažené z internetu. Vytvoříte-li se svými dětmi nějakou takovou mandalu, pošlete mi ji (atotuskova@zscernos.cz), ráda ji přidám do galerie.

Přeji všem pohodový týden, jsou přeci prázdniny :o)

27.10.2020