Týdenní plán 6.2.-10.2.

Milí astronauti,

tento týden se budeme věnovat utužování znalostí.

Ve výtvarné výchově se budeme věnovat svátku Svatého Valentýna. Povíme si, kdo to byl, odkud tento svátek pochází a proč ho někteří lidé slaví také u nás v ČR.

V češtině se více zaměříme na podstatná jména. Budeme se učit jejich pády a rody. Budeme opakovat všechna vyjmenovaná slova po B,L,M,Z a minulý týden nám také přibylo P. Ráda bych se také vydala do knihovny k počítačům a odstartovala nový projekt Zvířata z vyjmenovaných slov! Naučíme se všichni vytvářet prezentace v programu Microsoft Powerpoint. Někteří to již umí, což je dobře, alespoň nám to lépe půjde. Vzájemně si tak můžeme pomoci. Budeme potřebovat vlastní USB flash disk, abychom si mohli prezentaci uložit.

V matematice se vpravíme do tajemné smyšlené země Biland, kde se platí GROŠI. Budeme se učit násobit také pod sebou. Budeme také stále procvičovat sčítání a odčítání do 1000. Také budeme rýsovat, věnovat se krychlovým stavbám, zkrátka nudit se nebudeme. Pokud zbyde čas, budeme se věnovat také Koumákovi.

V prvouce si vyzkoušíme nějaký pokus na oheň. Čeká nás práce v pracovním sešitě a také poslední medailonky vynálezců. Na konci týdne si vyzkoušíme, kolik si jich pamatujeme!

V hudební výchově si zopakujeme oblíbenou aktivitu 3.D má talent. S sebou si každý astronaut přinese kelímek. Nejlépe takový ten malý z Ikei.

V tělocviku se budeme dál zdokonalovat s míčem a také v gymnastice.

Věřím, že nám týden hezky uteče a následně na všechny čekají jarní prázdniny! 🙂

Tak pojďme do toho!

Vaše paní učitelka

Plán tohoto týdne:

český jazyk
– vyjmenovaná slova po P opakování
– četba z knihy Vánoční prasátko na relaxaci
učebnice:  str. 82 Pády podstatných jmen
pracovní sešit: 
Tento týden ho celý doděláme. Po prázdninách budu rozdávat nový. Budeme pracovat v pracovních listech a učit se pády podstatných jmen.
čítanka: nová kapitola Ve světě dětí str. 130-131,132-133

pracovní sešit č. 1: strana 26-27

matematika
– orientace na ose do 1000
– sčítání a odčítání trojciferných čísel
– procvičujeme násobení vyšších čísel pomocí rozkladu učíme se také nově násobit pod sebe jednociferným číslem
geometrie – sešit s medvídkem str. 14
učebnice: 66-67, 68-69 Bilandská měna
pracovní sešit
: strana 12-13, 14 -15

anglický jazyk

– učivo je zapsané v Bakaláři

přírodověda
nová kapitola:

učebnice: Oheň – práce v pracovním sešitu medailonky vynálezců ( poslední nás čekají v pondělí, v úterý a v pátek)

hudebka
Pěvecká soutěž: 3.D má talent.  Další možnost zpěvu jednotlivců, možnost zpěvu skupinek. Zvolíme si porotu, budeme hodnotit pozitivně. Každá snaha bude oceněna. Navíc zkusíme nácvik rytmického cvičení s kelímkem. Uvidíme, jak nám to půjde. Bude třeba koncentrace, koordinace a spolupráce!

Další informace:
STŘEDA:

diktát na vyjmenovaná slova po B,L,M,Z,P

ČTVRTEK: minutovky na násobení a dělení pomocí rozkladu např. 29 * 6 , dělení např. 150:5

DIKTÁT na vyjmenovaná slova po B,L,M, Z

ČTVRTEK: minutovky – násobení a dělení vyšších čísel ( např. 60 x 3, 23 x 8, 150 : 3 ), zkusíme také sčítání a odčítání trojciferných čísel
Ve čtvrtek nosit vlastní knihu na čtení!

PÁTEK: Půjdeme do knihovny a budeme se věnovat tvorbě prezentace zvířat a rostlin z vyjmenovaných slov. Budeme potřebovat vlastní USB flash disk alespoň do dvojice. – Bohužel jsme neměli dost USB flash a knihovna byla dnes pro nemoc zavřená. Tento projekt odstartujeme po jarních prázdninách.

05.02.2023