Ukliďme Česko

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolná úklidová akce, která probíhá na území celé ČR. Cílem je uklidit nepořádek v obci, kde žijeme a vést děti v rámci enviromentální výchovy k zodpovědnosti  za „svůj“ nepořádek. Děti akce bavila, soutěžily, kdo nasbírá více odpadků. Kdo uklízel, neznečistí, u dětí toto platí dvojnásob. Čím dříve si člověk na vlastní kůži vyzkouší uklidit obec, ve které žije, tím lépe.

Místo úklidu: Černošice

Termín: 18. 9. 2020 (přesunuto z dubna 2020)

Zapojeno: 24 tříd 1. st.

Lokalita: okolí školy v Mokropsech i v Komenského, okolí řeky, pláže, kazínského hřiště, nádraží, les u dubu, ulice na Horce, ulice v Mokropsech, Lavičky, …

Sesbíráno: asi 33 pytlů

Na akci nám byl poskytnut úklidový materiál – pracovní rukavice a pytle na odpadky

Do akce se zapojily technické služby, které všechny pytle s odpadky svezly z nahlášených míst.

Děkujeme!

02.10.2020