Ukončení kroužku kreslení pravou mozkovou hemisférou

Celý školní rok 2018/2019 probíhal ve školní družině kroužek kreslení pravou mozkovou hemisférou. Kurzy navštěvovaly děti, které se s kreslením teprve seznamovaly, ale i děti pokročilejší. Ve škole zároveň probíhal i kurz pro starší děti, většina z nich kroužek navštěvuje již několik let. Rozvíjeli jsme mnoho výtvarných technik. Základní technikou byla tužka, následovala kresba pastelkami a akvarelovými pastelkami, pastelem, technika Inverzní kresby a uhel. Zkušenější děti prohlubovaly svoje znalosti a učily se novým výtvarným postupům. Většinu předloh si děti vybíraly podle toho, co rády kreslí. Nejraději kreslily zvířátka, přírodu, kluci samozřejmě auta nebo filmové hrdiny. Naši celoroční práci jsme měli možnost ukázat na výstavě, která byla součástí školní akademie. Děti se mohly pochlubit svým kamarádům, rodině a široké veřejnosti, co se naučily a jakých výsledků dosáhly. Myslím, že ukázka obrázků měla velký úspěch, autoři mohou být na sebe právem hrdí.

Drahomíra Kocourková

20.06.2019