ÚNOR U JOHNNYHO ANEB NA HROMNICE O HODINU VÍCE 1.2. – 12.2.2021 (část Medvídků a Žabiček)

TÉMA POD ČAROU:

OSLAVA KELTSKÉHO SVÁTKU (IMBOLC) a UČÍME SE POLICEJNÍ HODNOSTI (osobní rozvoj)

NAŠE MOTTO: BÝT PORAŽEN JE ČASTO JEN DOČASNÝ STAV. TRVALÉ TO JE, AŽ KDYŽ SE VZDÁME.

 

Týden od 1.2. do 5.2.2021

Vážení rodiče a kamarádi,

tak tu máme první náznak jara – Hromnice (2.2.2021). Nejdříve jsme si povídali o našich předcích, jak tento velký svátek slavili, poté jsme zapálili „hromničky“, abychom ochránili naše stavení před hromy a blesky a také abychom zahnali zlé duchy do podzemí. Johnny nám vyprávěl keltské legendy a na závěr jsme si popřáli hodně zdraví, štěstí a hojnosti.

Největším hitem tohoto týdne byla výroba „SLAVÍČKOVÝCH PRÁSKAČEK“ 😉😊 (info. osobně u Vojty Slavíčka – tiskového mluvčího Johnnyho)

Z naší činnosti:

turnaje – fotbal, hokej, soutěže siláků – zvedačky,  výroba mobilních telefonů, soutěž o Bivoje roku, příprava na masopust, šití batůžků (zvítězil Mety Sládek), výroba masek, stavba bojových vozidel pěchoty, výroba prostírání – VŠE JE ZDOKUMENTOVÁNO V GALERII FOTEK.

Hned, jak vysvitlo venku sluníčko, vyrazili jsme na hřiště, kde jsme uspořádali soutěž „CHODÍ PEŠEK OKOLO“ + „HOUPACÍ KACHNA“. Vyzkoušeli jsme si skoky z prolézaček, no… potom jsme si řekli ZDAR – NAZDAR a odešli jsme domů.

 

Týden od 8.2. do 12.2.

TÉMA POD ČAROU:

UČÍME SE MEDITOVAT – ZÍSKÁVÁME POZITIVNÍ ENERGII (osobní rozvoj)

Víkend utekl jako voda a my jsme se opět sešli ve školní družině a když jsme zjistili, že sněží, tak jsme si vzali lopaty (boby) a utíkali jsme na kopec před školou bobovat. Ještě předtím nás Johnny seznámil s bezpečnostními pravidly při našem „rizikovém bobování“. Když jsme dostatečně promrzli, šli jsme do třídy vyrábět „POHÁDKOVÉ DRAKY“, kreslili jsme různé druhy tanků, povídali jsme si o tom, co to je „MEDITACE“ a v praxi jsme si vyzkoušeli meditovat, uvolnit se a své tělo očistit od negativní energie 😊😊😊 (VIZ FOTOGALERIE). Potom jsme malovali abstraktní obrazce a také se nám podařilo pomocí očního klamu nakreslit obraz „SPLNĚNÝ SEN“ a postavili jsme vesmírnou loď „BORORO“.

V úterý jsme se naučili pracovat se stereoskopickým mikroskopem, zkoumali jsme vlasy, různá koření a hmyz. Tímto moc děkujeme panu učiteli Luďkovi Svobodovi, který měl s námi velkou trpělivost a vše nám vysvětlil (… a jsme zase o něco chytřejší 😊 😊 😊).

Ve středu jsme navštívili knihovnu, kam budeme chodit pravidelně každou středu. Paní knihovnice si připravila krátký zábavný program a seznámila nás s pravidly knihovny (více sdělí Johnny osobně).

Z naší činnosti ve zkratce 😊: 

boj rytířů, výroba mečů, stavba překážkové dráhy, kresba tuší, stavba v  nevadské poušti – oblast 51 – navigace mimozemských civilizací.

Hráli jsme různé AZ kvízy, hry a soutěže.

VŠE JE ZDOKUMENTOVÁNO V GALERII.

Tak, a to je v krátkosti asi vše, a těšte se na příští týden, protože se nám vrátí Harry Potter (Natálka Hronová) a s Johnnym budou předvádět různá kouzla a magii (legrace bude určitě 😊 😊 😊)

Díky všem, kdo nám fandí a jak říkáme…

„ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM“

A.C.S. ZŠ Johnny (Radek)

 

14.02.2021