Vánoční sněhuláček s dárečkem

Ahoj všem dětem, dobrý den všem rodičům…

Během prosince bych se všemi dětmi ráda vyrobila sněhuláčka s dárečkem. Každý rok jsme v družině s dětmi vyráběli adventní kalendáře na poslední týden před Vánoci. Letos je to ale kvůli koronaviru všechno jinak. Děti už sice mohou chodit do školy, družina ale nejede tak, jak jsme všichni zvyklí. První a druhé ročníky jsou zatím ve svých třídách, kde mají i družinu. Jak to ale bude dál? O tom rozhodnou nová opatření PES.

Zpět ke sněhuláčkovi: bude z papíru, konkrétně ze čtvrtky. Děti si ho obkreslí podle šablony, vystřihnou a upraví podle své fantazie. K dispozici mám barevné čtvrtky, barevné vlnité kartony, kartony s hvězdami, zlatý, stříbrný a duhový papír, třpytivé samolepící vločky.

Jako minulé roky, tak i letos, budou děti svá dílka třpytit. A jak to znám, tak se i paní uklízečka může těšit na krásně ozdobené pracovní náčiní. Dokonce i poletující Covídek bude mít třpytku za uchem :o)

Do malé krabičky na břichu sněhuláčka dám všem dětem malý dárek a možná i něco dobrého na zub. Z toho vyplývá jeden úkol pro rodiče: koupit mýdlo v krabičce. Chápu, že v téhle době kupujeme hlavně antibakteriální mýdla tekutá, ale co bychom neudělali pro své ratolesti. Navíc z takového pevného mýdla se dá vytvořit domácí prací prášek – stačí jej nastrouhat a přidat k němu práškovou sodu na praní. Potom už jenom dáte do bubnu pračky dvě polévkové lžíce a je to.

V galerii uvidíte, jak bude sněhuláček vypadat i jakou krabičku mám na mysli.

Tak AHOJ a snad ho všichni ve zdraví dokončíme

Anička

21.11.2020