Veřejná sbírka NOHA PRO SEBÍKA

ZŠ Černošice ve spolupráci s městem Černošice zřizuje veřejnou sbírku za účelem vybrání prostředků na bionickou nohu pro našeho žáka – Sebastiana. Sebíkovi museli lékaři amputovat levou nohu, kterou může nyní nahradit speciální noha bionická. Ta je samozřejmě velmi drahá, a proto jsme se rozhodli Sebíkově rodině pomoci. Pomůžete i vy?

Ptáte se, kolik taková bionická noha stojí? Nejlevnější se pohybuje okolo 700 000,- a její životnost je asi šest let.

Kolik se už vybralo, můžete sledovat na tomto odkazu:

https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/000182-0388063349/Mesto-Cernosice

Město Černošice, finanční odbor na vyžádání poskytne potvrzení ve smyslu § 15, odst. 1) o příspěvku do veřejné sbírky. Potvrzení lze uplatit pro daňové přiznání za rok, ve kterém byla částka na účet připsána. Podmínky uplatnění odpočtu příspěvku. Žádosti o potvrzení s uvedením identifikačních údajů (jméno, příjmení, adresa poplatníka daně, poukázaná částka, případně číslo účtu, ze kterého byl příspěvek zaslán) posílejte na e-mail jana.ullrichova@mestocernosice.cz.

 

 

Sebík byl úplně normální kluk, hrál fotbal za Kazín, jezdil na skatu, běhal venku s ostatními kluky a dělal lumpárny. Jednou ho po fotbalovém tréninku začala pobolívat noha, byl únor 2019. Nic moc si z toho nedělal, nejspíš jen odflákl protahování po fotbale. Bolesti se však vracely a v srpnu to vše vyvrcholilo, jednoho rána se probudil a nemohl se na nohu ani postavit. Babička, u které trávil prázdniny, ho musela odvézt do nemocnice. Dostal ortézu a berle. Následovala návštěva ortopeda a první diagnóza, růstový problém. Bolest trochu ustoupila, možná si spíš zvykl. V září po kontrole opět stejná diagnóza, hlavně nohu šetřit, mazat, nezatěžovat a časem to bude dobré. Nebylo. V půlce října měl opět nesnesitelné bolesti. Rozhodli jsme se vyrazit do rehabilitační nemocnice v Berouně, kde proběhl rentgen a objednání na magnetickou rezonanci. Z té doktoři zjistili, že se o růstový problém rozhodně nejedná, ale že má Sebík v noze nádor.

Byl ihned přijat do nemocnice v Motole a rozjel se kolotoč všech možných vyšetření. V listopadu po biopsii byla potvrzena nejhorší možná varianta. Rakovina-sarkom. Před Vánoci nastoupil na svou první chemoterapii. Následující tři měsíce trávil Sebík v nemocnici, protože měl nepředstavitelné bolesti, k tomu vysoké horečky, nevolnosti a jiné nepříjemnosti, které jsou způsobeny chemoterapií.

V momentě, kdy tyto nesnáze a bolesti překonal a vyhlížel operaci, která mu měla definitivně ulevit, přišla další rána. Rakovina se v noze šířila tak rychle, že aby Sebík měl šanci žít, museli přistoupit k amputaci. Všichni doufají, že už je tohle konec a další komplikace již nepřijdou. Sebík je stále v léčbě onkologů a pokračuje v chemoterapiích. Je to bojovník a hrdina, potřebuje ale pomoc, protože ho ještě čeká dlouhá cesta, než se bude moci vrátit do normálního života.

 

20.05.2020