Veselá podzimní olympiáda

V měsíci říjnu v naší družině probíhala “Veselá podzimní olympiáda“, které se zúčastnily téměř všechny děti navštěvující školní družinu. Počasí nám přálo, tak nám nic nebránilo chodit na školní hřiště, kde vše probíhalo. Olympiádu pořádáme již několikátým rokem a děti to moc baví.

Koho baví fyzická aktivita, tak určitě byl spokojen s disciplínou chůze-běh na lyžích, kdo je zase manuálně zručný, určitě se našel v disciplíně přenášení kostek cukru. Na rychlost i šikovnost byla disciplína labyrint. Děti musí prokličkovat vyznačenými cestičkami k cíli na čas. Poslední disciplínou byl hod kroužkem na kužely, tam se ukázalo, že to bylo náročnější soustředit se a strefit se na cíl.

Všechny výsledky jsou pečlivě zapisovány a děti s nimi obcházejí každé stanoviště, které mají na starosti paní vychovatelky.  Po absolvování všech čtyř disciplín děti odevzdají kartičku své paní vychovatelce a ta vše vyhodnotí dle daných kritérií.

Děti za svou účast byly náležitě odměněny. Již teď se těší na další podzimní olympiádu a nové soutěže.

 

Za školní družinu Radka Kozumplíková a Ivana Cullen

05.11.2019