Výlet do Drážďan

Dne 16.10. jsme se spolu s pány učiteli Svobodou a Škardou a ostatními sedmáky vydali do Drážďan na poznávací výlet. Čekala nás kultura, přírodopis, a zeměpisné informace. Vyrazili jsme v 7 ráno autobusem od školy, přetrpěli ranní špičku v Praze a pak už se nám otevřely výhledy na České středohoří. Pan učitel Svoboda o něm velmi zajímavě vyprávěl, jak ostatně o všem, co stálo cestou za povšimnutí. Do Drážďan jsme přijeli okolo 10:30, bylo vedro.

Jako první nás čekala galerie Zwinger, kde mohli se mohli žáci pokochat pohledem na skvostná umělecká díla od dob antiky až po baroko. Strávili jsme v galerii hodinu ale i tak už nám přecházely oči z množství nádherných soch a obrazů, z nichž ty nejvýznamnější jsme si vždy představili a popsali.

Pak jsme si udělali přestávku v centru, najedli jsme se a ano, něco málo si i nakoupili v Primarku :o).

Poté následoval odpolední program – Muzeum Hygieny, my jsme si jej přejmenovali na Muzeum Člověka – člověk, jeho biologie a smysly byly hlavním tématem úžasné interaktivní expozice, kde nám daný čas ani zdaleka nestačil na to vše si osahat a vyzkoušet, jak vlastně fungujeme.

Cesta zpět uběhla v dobré náladě a i když jsme přijeli domů až večer, vůbec nám to nevadilo. Výlet se opravdu vydařil!

Ke stažení

19.10.2018