Výlet do světa rostlin a centra řemesel Botanicus

V pátek 17.6. podnikla třída 4.D výlet do světa rostlin a centra řemesel Botanicus ve vesničce Ostrá u Lysé nad Labem, kam jsme se dopravili autobusem od školy. Po příjezdu do Botanicu dostaly děti rozchod, ve směnárně si vyměnily koruny za staročeské groše a během skoro tří hodin si mohly vyzkoušet nejrůznější řemesla, jako například: knihtisk, řezbářství, keramiku, výrobu lněného provazu, rýžování zlata, výrobu ručního papíru, výrobu svíček, drátování, ražbu mincí, výrobu bylinného mýdla, broušení kamene, výrobu loutek, zdobení perníčků, košíkářství a další. Po tomto vydatném programu se občerstvily výbornými palačinkami, staročeskými koláči či poctivými bramborovými plackami a šly si odpočinout do krásných bylinných zahrad s labyrintem. Na konci si děti mohly zakoupit nějaké místní ručně vyrobené výrobky.

Celý výlet se vydařil, cesta autobusem byla rychlá a počasí nám přálo. Program byl pro děti obohacující a podle jejich vlastních slov se jim moc líbil. 🙂

 

20.06.2022