Výlet za strašidly a plavba lodí

V pátek 28. dubna jsme se všichni těšili na velký výlet do Prahy. Navštívili jsme Muzeum pražských pověstí a strašidel u Karlova mostu. Paní průvodkyně nám vyprávěla o nejznámějších pověstech staré Prahy. Proč se ulicemi dodnes potuluje bezhlavý rytíř, kde přebývá vodník, jak to bylo s Golemem… Spoustu pověstí jsme znali, protože si o nich čteme ve škole. Třeba tu o Bruncvíkovi nebo o kněžně Libuši. V muzeu jsme také šli podzemní uličkou duchů, kde se někteří z nás malinko báli 🙂 . Po prohlídce muzea jsme se vypravili na komentovanou vycházku po Malé Straně. Dozvěděli jsme se například o historii Karlova mostu, o Čertovce. Prošli jsme si Kampu a viděli Lennonovu zeď. Ve 12 hodin jsme se nalodili na loď Bachsaibling. Tatínek Maxe jezdí po Vltavě s Malostranskými loděmi a vzal nás na projížďku. Bylo moc pěkné sledovat všechny ty památky zase z jiného úhlu a užívat si pohoštění, které nám připravila Maxíkova maminka. Moc za vše děkujeme! Když nás loď zase vysadila na břehu, v parku jsme se nasvačili a dokončili pracovní list s otázkami k výletu. Pak nás čekala už jen zpáteční cesta do Černošic. Výlet byl moc vydařený 🙂 .

 

 

30.04.2023