Výprava na farmu – podrbej tele, ochutnej sýr

Páteční ráno nás strašilo deštěm. Naštěstí nikoho z nás déšť neodradil a vydali jsme se na farmu do Bělče podle plánu. Rodiče byli vítáni. Přidalo se k nám několik maminek, jedna babička a dvě maminky s mladšími sourozenci se k nám připojily na farmě.  Z běžného vlaku jsme přesedli na motoráček (byl nás plný) a z vlakové zastávky v Bělči jsme došli na farmu.

Přivítala nás fenka Rita, kterou děti znají s fotografii se štěňaty, s telátky a také z Bártových dopisů :). Okamžitě se stala hvězdou a miláčkem dětí. Dostala od nás psí piškoty.

Podívali jsme se po farmě, viděli jsme dojnice, kachňata, kočky a malá telátka, která děti nadchla. Nebyl snad nikdo, kdo by si tele nepodrbal.

Paní Homolová nám popovídala o farmě, co vše je potřeba udělat, než si můžeme pochutnat na finálním výrobku. Zájemci si místní produkty mohli zakoupit, většina bez váhání ochutnala. Mezitím, co si děti hráli se zvířaty a prozkoumávaly farmu, zodpověděla zájemcům (nám dospělým) paní Homolová ještě další zvídavé otázky.

Na děti tu čekalo i sladké mražené překvapení od paní učitelky, každý dostal nanuk, byl tu uschovaný a připravený pro radost a oslazení dnešního výletu.

Domů jsme se vydali pěšky do Zadní Třebaně a odtud vlakem do Černošic.

Přestože to vypadalo ráno, že nám počasí výlet trochu pokazí, nepovedlo se mu to. My jsme si výpravu skvěle užili.

 

 

 

25.06.2021