Výroba dárků pro budoucí prvňáčky

Jako každý rok se i letos během března ve všech odděleních školní družiny vyrábí dárky k zápisu žáků do 1. tříd. Povídáme si s dětmi o tom, jaké to bylo, když ještě chodily do školky, kdo se těšil do školy a kdo ne.

Děti se brzy rozpovídají a vzpomínají na svůj zápis, v paměti loví, jaké úkoly dostaly od paní učitelky, která je měla na starost. Vyprávějí, co jim šlo a s čím měly naopak největší potíže. Přemýšlíme spolu, čím bychom mohli udělat radost budoucím prvňáčkům my. Ukazuji dětem obrázky výrobků z minulých let. Jako vždy vybereme jednoduchý, ale hezký dáreček. Letošní rok vyrábíme se Sovičkami tulipán v květináči. Ze čtvrtky si vystříháme podle vzoru tulipán s květináčem, který potom naohýbáme do požadovaného tvaru. Potom ho polepíme barevnými papíry a do květináče vložíme umělou papírovou trávu.

Upřímně věříme, že se všechny s láskou vytvářené dárky budou prvňáčkům líbit.

20.03.2022