Výroba dárků pro budoucí prvňáčky

Jako každý rok se i letos během března ve všech odděleních školní družiny vyrábí dárky k zápisu žáků do 1. tříd.

Povídáme si s dětmi o tom, jaké to bylo, když ještě chodily do školky, kdo se těšil do školy a kdo ne.

Děti se brzy rozpovídají a vzpomínají na svůj zápis, v paměti loví, jaké úkoly dostaly od paní učitelky, která je měla na starost. Vyprávějí, co jim šlo a s čím měly naopak největší potíže. Přemýšlíme spolu, čím bychom mohli udělat radost budoucím prvňáčkům my. Ukazuji dětem obrázky výrobků z minulých let. Jako vždy vybereme jednoduchý a rychle hotový výrobek s malou odměnou za vynaložené úsilí.

Na výběr toho budou mít děti ze školek opravdu mnoho. My Sovičky jsme se vrhli na výrobu kytiček. Nejprve jsme z papíru vystřihli podle šablony obrys kytičky, na který jsme z barevných papírů nalepili květ s lístky. Na ty jsme potom nalepili vystřižené lístky z filcu. Na květy jsme nalepili pestrobarevné cukrářské košíčky, jako kvítky.

Upřímně věřím, že se všechny s láskou vytvářené dárky budou líbit.

12.03.2023