Výroba masek ve znamení masopustu

Masopust je období veselení se, hodování a pití. Někde se masopustu říká fašank, fašinek, šibřinky, končiny, vostatke, vostatky nebo ostatky a znamená, že se hoduje. V dnešní době je masopust hlavně o víkendu, ale dříve trval od čtvrtka do úterý. Držel se hlavně tučný čtvrtek, taneční neděle a maškarní úterý. Masopustní, karnevalové průvody masek jsou mimo jiného, vítáním jara.

Mokropeský masopust se koná 26.2.2022 již jako 34. ročník. Na svatou Dorotu, sleduj fotky na plotu. Uslyšíš-li hudbu hrát, tím směrem se pak můžeš dát…

Jako Sovičky jsme se také připojily k masopustním přípravám výrobou masek. Základem bylo namalování si masky na papír a potom vystřihnutí nakresleného tvaru. Nesměli jsme zapomenout na vystřihnutí otvorů pro oči a připevnění gumičky, aby nám masky držely na obličeji. Potom jsme je podle své fantazie vybarvovali a zdobili peříčky. S několika našimi výtvory se vám chceme pochlubit.

A co vy a masopust. Pokud se ho letos účastníte, moc si ho užijte.

20.02.2022