Výsledky okresního kola ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY

V okresním kole zeměpisné olympiády, které proběhlo v Hostivici 21. února 2017, se neztratili ani žáci z Černošic. Druhé místo a POSTUP DO KRAJSKÉHO KOLA VYBOJOVAL ŽÁK 6.B JAN KRAUS, žákyně 6.D Ema Morávková se v této kategorii A umístila na 9.místě. V kategorii B se žákyně 7. D Ester Johanovská umístila na 4. místě a Anna Václavková ze 7.A na 6. místě. Kategorii C zastupoval Miroslav Koníček z 9.A, ten obsadil 10. místo. Školní kolo si mohli vyzkoušet všichni žáci 6. a 7. ročníků, a tak možnost ověřit své geografické znalosti dostalo takřka 200 dětí. Základní školu Černošice reprezentovali opravdu ti nejlepší.

V Zeměpisné olympiádě nejde ani tak o faktografický přehled, děti musí být schopny fakta vyhledávat a logicky kombinovat, stejné cíle si klade i výuka zeměpisu na škole, a tak možnost porovnat výsledky výuky s ostatními školami okresu Praha-západ je jasnou volbou.

Luděk Svoboda

03.03.2017