Výstava Paměť národa

V listopadu jsme navštívili výstavu Paměť národa pod Stalinovým pomníkem v Praze.

Nejdříve jsme se prošli ke Kramářově vile a obdivovali jsme sídlo českých premiérů, následně jsme se prošli parkem na Letné a fotografovali krásy Prahy a řeku Vltavu.

Z prosluněného dne jsme se vydali do podzemí Stalinova pomníku, symbolu totality a nesvobody obyvatel naší země.

Audiovizuální a interaktivní výstava nás seznámila s životem pamětníků z období totality, kteří byli představiteli totalitních režimů pronásledováni a zatýkáni, přesto se nenechali zlomit a bojovali za ideály a zásady demokracie.

Stali jsme se svědky letecké bitvy o Británii, ocitli jsme se v transportu smrti, na výslechu StB nebo na demonstraci v listopadu 1989. Filmová svědectví pamětníků v chladných podzemních prostorách jen umocnila děsivá svědectví z období protektorátu, nacismu a komunismu.

Lenka Strnadová a žáci 9.C

 

 


 

 

 

 

 

 

08.01.2019