Za hmyzem do lesoparku Cibulka

V centru Prahy a přitom v přírodě leží lesopark Cibulka, kde se snoubí příroda s historií. My jsme se rozhodli navštívit park s Ekocentrem Koniklec a dovědět se něco na této lokalitě o hmyzu, jeho chování, mimikry, adaptaci. Aktuální téma, protože ekologové stále píší, jak se nám ztrácejí z přírody druhy hmyzu díky klimatické změně. Opět jsme si zapracovali v týmech, v průběhu programu jsme hledali skryté pokyny a plnili teoretické i praktické úkoly týkající se života v lese. Také jsme se  zdokonalili v orientaci v terénu a prohloubili své přírodovědné znalosti a dovednosti. Na závěr jsme si vysvětlili, jak se hodpodařilo s vodou dříve a dnes na retenční nádrži Kotlářka na Praze 5, kde meandruje Cibulecký potok.Květnová jarní příroda nám v tom všem pěkně pomohla.V.Škarda

22.06.2019