Zájezd do Anglie

Pětidenní zájezd do Londýna se uskutečnil opět po několikaleté covidové pauze. První celý den v Londýně byl věnován seznámení se s nejznámějšími místními památkami – nultý poledník, parlament, Big Ben, Westminsterské opatství, Buckinghamský palác (včetně střídání stráží), Leicester Square. Okolo poledne dostali žáci rozchod v centru Londýna na pěší zóně, který všichni ocenili a využili podle libosti. Dále se pokračovalo double-deckerem k Muzeu Madame Tussauds (muzeum voskových figurín). Ačkoliv již všichni pociťovali únavu po dlouhé cestě, muzeum je nadchlo. Závěr dne patřil cestě metrem do čtvrti Harrow, kde se již žáci setkali se svými ubytovateli.

 

Na druhý den (sobotu) byl naplánován výlet mimo Londýn, do Windsoru. Královský hrad si mohli všichni prohlédnout individuálně. Nejvíce nás nadchla Kaple svatého Jiří s hrobem královny Alžběty, střídání stráží na hlavním nádvoří a domeček pro panenky královny Mary. Oběd si někteří dali ve městě, jiní využili nabídky našich řidičů a zakoupili si u autobusu guláš s chlebem. Odpoledne se náš zájezd přesunul nedalekého Legolandu. Zde ani téměř tříhodinový rozchod nestačil, abychom mohli využít všechny místní atrakce. Zajímavostí je místní miniland – nejznámější světové památky postavené z kostiček lega. Večer opět proběhl v rodinách s večeří a konverzací.

 

V neděli, třetí den, nás autobus zavezl do centra Londýna, na tržnici Camden Market. Zde mohli žáci vychutnat všemožné pochutiny z celého světa, užít si sluníčka a podívat se, jak tráví nedělní poledne Londýňané. Na celé odpoledne pak připadl highlight tohoto výletu – studia Warner Bros, kde se natáčel Harry Potter. Ke zhlédnutí tu je jak hodovní síň, bradavický expres, nebo domek v Zobí ulici, tak i Gringottova banka a zájemci mohli ochutnat také slovutný máslový ležák. Večer proběhl opět ve stejném duchu jako v sobotu.

 

Pondělí, náš poslední den, započal pro některé v Britském muzeu, pro jiné na české ambasádě, kde se ukázalo, že vydat náhradní cestovní doklad je naštěstí poměrně jednoduché. V Britském muzeu děti nejvíce zaujaly mumie a vůbec celá expozice věnovaná mumifikaci a starověkému Egyptu. Dál už program pokračoval pěšky. Krátká zastávka proběhla i v Primarku. Rozchod na oběd si všichni užili opět na Leicester Square, někteří ho využili i k nákupu posledních suvenýrů. Závěr celého výletu byl pověstnou třešničkou na dortu – projížďka obřím ruským kolem London Eye. Vzhledem ke skvělému počasí bylo možné dohlédnout na všechny londýnské památky, které jsme v předchozích dnech navštívili. Zpět jsme se dovezli lodičkou opět do Greenwiche, kde již čekal autobus a pro zájemce párky s chlebem k večeři. Těsně před půlnocí nás trajekt převezl na kontinent a po několika občerstvovacích pauzách a šestnáctihodinové cestě jsme se octli zpět před naší školou.

 

Ohlasy žáků:

„Nejvíce se mi líbila návštěva Harryho Pottera. Bylo to vše hezky uděláno a byly s námi super učitelky. Doporučuji všem, ať jedou!!!“

„Na zájezdu do Anglie bylo velmi těžké pochopit, že jsme opravdu v té proslulé zemi a že opravdu navštěvujeme všechny ty světoznámé památky. Nejkrásnější však byla návštěva Britského muzea, sice byla krátká, ale do smrti nezapomenu na tutoriál, jak správně zabalit mumii.“

„V naší úžasné rodině jsem ochutnala nejlepší salámovou pizzu na světě (lepší než z Luny).“

„Rozhodně to byla skvělá šance pro všechny, kteří si chtěli procvičit angličtinu.“

„Jak nepohodlná cesta v autobuse, tak i skvělý pobyt v Anglii utekl neskutečně rychle a rozhodně se jedná o nezapomenutelný zážitek.“

26.05.2023