Žákyně 5.C obsadily 3. místo v Helpíkově poháru 2017

Krajské kolo již 19. ročníku soutěže pro žáky 5. tříd v první pomoci Helpíkův pohár 2017 proběhlo 5. května v Mokropsech na fotbalovém hřišti a podél Berounky.

Děti si nejvíc poučení odnesou ze situace, kterou prožijí – to je cílem krajského kola. Děti mají připravené reálné situace, které musí řešit, naučí se nabyté znalosti použít přímo v praxi. Figuranti namaskovaní profesionálními maskéry vypadají skutečně a věrohodně hrají své role zraněných.

Pět zdravotnických úkolů, mezi kterými byla například resuscitace či popálenina, letos řešilo 40 dvoučlenných týmů, které postoupily ze školních kol. Za naši školu soutěžilo šest týmů. Dvojice dívek 5. C Olga Bláhová a Júlia Pavlová se umístila na vynikajícím 3. místě a postupují do celostátního kola. To se bude konat 26. a 27. května ve Velkých Losinách. Ty nejlepší týmy dětí z celé republiky zde budou soutěžit souběžně s největší mezinárodní soutěží záchranných služeb dospělých Rallye Rejvíz. Děti se zde potkají s profesionálními záchranáři z celého světa. Společné vyhlášení výsledků a předání cen je asi největším zážitkem a vyvrcholením této soutěže.

 

Našim dívkám budeme držet palce!

 

Alena Filípková, Mgr.

 

 

15.05.2017