Záložka spojuje školy

Zapojili jsme se do mezinárodního česko – slovenského projektu Záložka spojuje školy. Loni jsme se účastnili také a záložky se dětem velmi podařily. Letošním tématem záložek je : Pohádky, bajky a pověsti a příběhy neznají hranice.

Téma pro výtvarné zpracování je velmi široké a nabízí mnoho možností.

Před vlastním výtvarným ztvárněním jsme si připomněli charakteristiky jednotlivých žánrů. Převyprávěli jsme si některé bajky a báje a pak jsme se s chutí pustili do tvoření. Na přední straně děti kreslily výjev z báje, bajky nebo pověsti. Asi nejoblíbenější se ukázaly postavy z řeckých bájí a českých pověstí. Rub záložky děti využily k napsání vzkazu pro čtenáře, který záložku dostane. Některé byly velmi hezké.  Pro zpříjemnění práce jsme poslouchali – co jiného než báje.

V rámci tohoto projektu pracujeme také s texty ve slovenštině, luštíme rébusy a seznamujeme se s tímto naším sousedním státem.

I letos se záložky moc povedly.

Zda tvořili všichni?  Ano, včetně paní učitelky a asistentky.

Některé vzkazy na rubu záložek:

  • Milý čtenáři, přeji Ti šťastné počtení s touto záložkou
  • Ať se Ti se mnou hezky čte
  • Kniha je opravdové kouzlo.
  • Kéž je ti knížka milým a moudrým společníkem.
  • v knize se sen stává skutečností.
  • Ahoj, pojď se mnou na výlet
  • Buď knihomol, ale nejez knihy
  • Pozor, tuto knihu hlídám já (na líci drak)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.10.2018