Září v Medvídcích

Září proběhlo v duchu seznamování. Seznámili jsme se navzájem, s prostředím školy, s uspořádáním věcí v oddělení a pod.

Proběhlo školení v pravidlech. Někdo už si dokonce vyzkoušel „zlobivou kostku“.

Naučili jsme se obsloužit se v jídelně.

Pracujeme na tichém chození přes školu a převlékání se na ven.

Celý měsíc si děti hlavně hrály. Oblíbené je hlavně lego, stavebnice SEVA a kuličková dráha.

Hrajeme jednoduché stolní hry, baví nás hlavně paní Pavouková, padající opičky, kočka Karla, kuličkové bludiště a Duch!

Chodíme často ven na hřiště. Využíváme hračky školní družiny (švihadla a míče), protahujeme si těla na herních prvcích a hrajeme si podle sebe.

Začínáme vyrábět nejrůznější dekorace. Splétáme šňůrky, motáme pavučinky a rozjíždíme bambulománii.

Ke konci měsíce proběhla soutěž o nejdelšího skládaného hada. Majitelé tří nejdelších hadů vyhráli doma šitou odměnu. Drobnou odměnu dostali všichni účastníci.

V říjnu procvičí naše dovednosti další soutěž. Prozradím jen, že bude celodružinová a připravují ji pro nás Ivanka s Radkou.

Tak ahoj, Medvídci, těším se, co vymyslíme příště.

Anička

25.09.2022